Naujienos

2012.01.19
Žiemiški orai lemia tam tikrus darbo ypatumus

VDI primena, kad šalyje pagaliau prasidėję žiemiški orai darbo vietose sukuria pavojų, apie kuriuos jau spėjome primiršti.

Orų kitimą reikia ypač atidžiai įvertinti atliekant darbus aukštyje, miško darbus. Atkreiptinas dėmesys į galimą kelių, šaligatvių, laiptų, darbo vietų slidumą, dėl kurio kiekvieną žiemą nukenčia darbuotojai. Bendro naudojimo teritorijų, gatvių, šaligatvių valymą ir priežiūrą organizuoja savivaldybės (seniūnijos). Praeivių saugumui užtikrinti atitinkamų priemonių imtis privalo namų savininkai arba nuomininkai.

VDI primena, kad įvairiais sužalojimais gresiančius žiemos pavojus būtina įvertinti ir kiekvienoje darbuovietėje. Visų pirma tai pasakytina apie judėjimo kelių darbuoviečių teritorijose slidumą, ypač pavojinga šiuo atžvilgiu statybose. Neįvertinus šio pavojaus, nesiėmus reilanigų priemonių, padidėja traumų darbe dėl slidumo galimybė.

Teisės aktai nurodo, kad, kai aplinkos temperatūra žemesnė kaip minus 10 C, dirbantiems lauke arba nešildomose patalpose darbuotojams privalu suteikti ne trumpesnes kaip 10 minučių specialias pertraukas ne rečiau kaip kas pusantros valandos. Papildomų ir specialiųjų pertraukų skaičius, trukmė ir poilsio vieta, atsižvelgiant į konkrečias darbo sąlygas.

Žiemos metu taip pat atsiranda naujų pavojų, susijusių su lauko sąlygomis naudojamomis darbo priemonėmis, tarp jų - ir potencialiai pavojingų įrenginių darbu. Atskirai pabrėžtina dėl darbo su kėlimo kranais - jis turi būti sustabdytas esant stipriam vėjui, smarkiai sningant ar kai kiti veiksniai neatitinka krano naudojimo dokumentuose nustatytų sąlygų.

Esant stipriam vėjui, sniegui, pūgai, apledėjimui, blogam matomumui ir kitoms sudėtingoms oro sąlygoms, jei jos kelia grėsmę darbuotojų saugai ir sveikatai, būtina nutraukti darbus.

Informacija iš www.vdi.lt


Atgal